دوره حرفه ای و تماما عملی نصب نیروگاه خورشیدی

گزارش تصویری دوره حرفه ای و تمام عملی نیروگاه خورشیدی

توجه۱: ظرفیت کارگاه محدود بوده و به سرعت تکمیل می گردد!

لیدوپارس بعنوان مجری نیروگاه های خورشیدی و برند برتر آموزشهای خورشیدی ایران، کارگاه حرفه ای و تماما اجرایی و نصب خود را جهت پرورش نیروهای حرفه ای نصب انواع نیروگاه خورشیدی راه اندازی کرد تا تجربه ای منحصر بفرد را در این حوزه برای متقاضیان فراهم کند. در این کارگاه که به صورت کامل تجهیز شده است، خود شرکت کننده ها؛ نیروگاه خورشیدی را تحت نظارت فنی مدرس نصب کرده و با چالش های نصب و جزئیات واقعی احداث درگیر می شوند. این کارگاه نه تنها یک پروژه واقعی نصب است که تلاش کرده تمامی انواع مدلهای مختلف نصب نیروگاهی را آموزش دهد.

توجه مهم۲: افرادی که قبلا دوره طراحی و نصب نیروگاههای خورشیدی (دو روزه) را شرکت نکرده اند باید دوره ۴ روزه (۵ تا ۸ آذرماه ۹۸) را انتخاب نمایند چراکه باید حتما محاسبات فنی و طراحی را بیاموزند تا بتوانند در بخش تماما عملی شرکت کنند. افرادی که قبلا دوره طراحی و نصب عملی نیروگاههای خورشیدی (دو روزه) را شرکت کرده اند می توانند فقط ۳ روز پایانی (۶ تا ۸ آذرماه) را هنگام تکمیل فرم و پرداخت انتخاب نمایند.

ت

 • تاریخ برگزاری:  ۵ تا ۸ آذرماه ۹۸ در تهران (روزی ۸ ساعت)
 • مدرک: اعطای سرتیفیکیت لاتین+ گواهینامه فارسی
 • اسکان: هتل (اختیاری)
 • پکیج اهدایی: گیفت، دفترچه یادداشت وخودکار، فایلها و اطلاعات تکمیلی، تصاویر پروژه های نصب، نرم افزار+کرک،  و…
 • پذیرایی ها: دو میان وعده صبح و عصر + یک وعده ناهار
 • آدرس: تهران- خ ولیعصر- زرتشت غربی- خیابان سوم- مجتمع اداری کیان—— بخش عملی در کارگاه با فضای باز در تهران (پیروزی- خیابان ابوذر-بین پل سوم و چهارم- سایت معاونت بهره برداری توزیع تهران) برگزار می شود.

توجه ۳: افرادی که تمایل به استفاده از هتل دارند می توانند در فرم ثبت نام؛ گزینه ثبت نام با اسکان را انتخاب نمایند. ۳۶۰ هزار تومان برای سه شب اسکان در هتل اضافه می شود. تحویل اتاق از ساعت ۱۷ روز ۵ آذرماه ۳۰ بوده و تاریخ تحویل ساعت ۱۰ صبح روز ۸ آذر می باشد.


 

روش های پرداخت:

روش اول پرداخت آنلاین: پس از پرداخت آنلاین فرم ثبت نام بصورت خودکار نمایش داده می شود که باید آنرا تکمیل نمایید.

ب

روش دوم: در صورتیکه امکان پرداخت آنلاین وجود ندارد هزینه اعلام شده را طریق زیر واریز یا کارت به کارت نمایید و سپس از لینک زیر فرم ثبت نام را تکمیل کنید:

مشخصات حساب بانک مسکن بنام ابراهیم حریت زاد

شماره کارت: ۶۲۸۰۲۳۱۳۳۶۳۸۰۴۰۶

شماره حساب: ۴۱۱۰۱۷۷۲۷۵۹۰۹

شماره شبا: IR850140040004110177275909

ن

ن

توجه ۴: یکی از شرایط اعطای نمایندگی لیدوپارس گذراندن این دوره های خورشیدی است.

توضیحات سرفصل ها و امکانات آموزشی دوره نصاب نیروگاه خورشیدی؛

پنلهای خورشیدی متنوع (وجود انواع پنلهای زیر در دوره):

پنل های منو کریستال و پلی کریستال- پنلهای ۶۰ سلولی و ۷۲ سلولی- پنل های مدرن Dual glass – پنل های با ابعاد مختلف ۲ و ۱٫۶ متری- پنل های ایرانی و خارجی و مقایسه آنها-پنلهای فریم دار و بدون فریم Frameless solar module– مهار انواع پنلها روی استراکچر با روشهای متفاوت و با ۳ مدل گیره و کلمپ متنوع پرکاربرد

ن

بستن استراکچرهای متنوع:
استراکچرهای تک پایه و دوپایه-استراکچرهای تک زاویه و چند زاویه- استراکچرهای تک ردیفه و دو ردیفه- استراکچرهای بتنی و وزنی- استراکچرهای سقفی صاف و شیروانی (شیب دار)

ن

اینورترهای متنوع (چهار مدل اینورتر آنگرید و آفگرید)
اینورتر آنگرید سه فاز- اینورتر آنگرید تکفاز-اینورتر آفگرید سینوسی و شبه سینوسی-اینورتر هیبرید

ن

انواع تابلو برق نیروگاه های خورشیدی:
تابلوی نیروگاهی AC سه فاز- تابلوی نیروگاهی AC تکفاز- تابلوی نیروگاهی DC- تابلوی کنتور تکفاز- تابلوی کنتور سه فاز- تابلوی نیروگاه آفگرید

ست کامل تجهیزات ارتینگ نیروگاه خورشیدی:
دستگاه ارت سنج حرفه ای-انواع سیم و کابل ارت- میله راد- قالب جوش، پودر جوش و پولکی و فتیله- اجرای دو مدل جوش ارت دو راهی و چهار راهی- ارتینگ و اندازه گیری مقاومت زمین- آموزش همبندی تمامی پنلها و استراکچر و اینورتر و تابلوها و… به چاه یا شبکه ارت- پیاده سازی شینه ارت

ن

تجهیزات حفاظتی مورد استفاده در نیروگاه خورشیدی:
محافظت اضافه ولتاژها با انواع سرج ارسترهای (برقگیر) سه فاز و تکفاز- سرج ارستر DC-محافظت اضافه جریان ها با فیوزهای مختلف AC و DC- کلیدمینیاتوری ها- کلید اتومات- فیوز هولدر و…

ن

ست کامل تجهیزات جانبی:
نمونه های مختلف ۱ تا ۴ سیمه MC4- نمونه MC4 باسیم و بی سیم- انواع سیمهای DC-سیم و کابلهای AC مختلف تکفاز و سه فاز تا ۱۰۰ کیلووات- انواع کابلشو و سرسیم- وایرشو، وارنیش، کانکتورها، ترمینالها، شماره گذاری ها و…- آموزش عملی زدن MC4 و کابلشو با دستگاه های پرس کابلشو- انواع کاندوییت و فلکسی و لوله- انواع بست و مهار سیم و…

ن

کنتور دیجیتال:
هر دو مدل کنتور تکفاز و سه فاز هوشمند و سیم کشی های ورودی و خروجی کنتور

ن

معرفی ابزار نصب و اندازه گیری:

ابزار حرفه ای مورد نیاز نصب نیروگاه خورشیدی اعم از دستگاه های حرفه ای نظیر ارت سنج، مولتی مترهای مختلف، دریل، سشوار، ترک متر و… تا دیگر ابزار کاری مختلف معرفی و استفاده خواهند شد.

ن

آموزش نصب استاندارد و حرفه ای:
پیاده سازی نیروگاه بر اساس مدارات الکتریکال و ارائه نکات مهم استاندرادهای نصب- نصب استراکچر روی پایه های بتنی- نصب استراکچر روی سقف صاف و شیروانی- نصب انواع پنل روی استراکچرهای مختلف و تنظیم جهت و زاویه- نحوه سری و موازی کردن پنلها- تنظیم فواصل بین ردیفها و عدم سایه اندازی ها- سیم کشی زیر استراکچر و عبور تا اینورتر و تابلو DC با فلکسی و لوله- سرسیم و کابلشو زدن و بستن در ترمینال تابلوها- اجرای ارت، اندازه گیری و همبندی تمام نیروگاه- نصب اینورترهای سه فاز و تکفاز آنگرید- بررسی مدارات الکتریکال و حفاظتی نیروگاه- نصب تابلوهای DC و AC سه فاز و تکفاز- برقدار کردن نیروگاه و تست پارامترهای ولتاژی و جریانی و تولید- نصب تابلوهای کنتور سه فاز و تکفاز و سیم کشی های ووردی AC و DC- آموزش نکات فنی نصب و…

ن

شرایط ثبت نام و حضور در دوره:
۱- همراه داشتن لباس کار، کفش کار مناسب و… الزامی است. دستکش کار و ابزار داده می شود.

۲-پوشیدن کلاه و دستکش الزامی بوده و در صورت عدم رعایت نکات ایمنی امکان حضور در دوره میسر نمی باشد.

۳-حمل وسایل، نصب استراکچرها، نصب پنل ها، کندن زمین و پیاده سازی ارتینگ، مهار روی پایه های بتنی، کابل کشی، بازکردن تجهیزات و … همه توسط کارآموزان انجام می شود لذا کارآموزان باید آمادگی لازم را داشته باشند.

۴- پیش بینی های لازم را برای همراع داشتن البسه گرم در زمستان انجام دهید. همراه داشتن کلاه و عینک و… برای کار در زیر آفتاب توصیه می شود.

۵-تمامی تجهیزات استاندارد بوده و با هزینه بالایی این کارگاه تجهیز شده است. در صورت آسیب به تجهیزات بر اثر عدم رعایت نکات فنی و هشدارهای مدرس، هزینه خسارات اعمال شده بر عهده شرکت کننده می باشد.

۶-انجام هرگونه تست الکتریکی و فیزیکی صرفا با تایید مدرس فنی امکان پذیر بوده و به دلیل برقدار شدن تجهیزات، رعایت تمامی هشدارهای ایمنی الزامی است.

۷-تصویر برداری و فیلمبرداری در حین آموزش صرفا با هماهنگی مدرس و برای استفاده شخصی مقدور است. امکان بهره برداری تبلیغاتی و یا انتشار آن در وب سایت، نشریات، شبکه های اجتماعی و… بدون اجازه لیدوپارس غیرقانونی است.

۸- باتوجه به فضای صمیمی و رفاقت شرکت کنندگان با یکدیگر، از شوخی ها و انجام رفتارهای خطرناک و نمایشی جدا خودداری گردد.

۹- رعایت نظم در تمامی مراحل اجرای دوره الزامی بوده و بی نظمی یک یا چند نفر می تواند موجب اتلاف وقت و عدم انجام تمام آموزشها گردد.

 

سوابق لیدوپارس بعنوان برند برتر آموزشهای خورشیدی ایران:

 • برگزاری بزرگترین همایش های سالانه نیروگاههای خورشیدی ایران (۴ همایش بزرگ در ۴ سال گذشته)
 • برگزاری  دوره های مختلف تخصصی نیروگاه خورشیدی (بیش از ۸۰ دوره برای شرکت های خصوصی و دولتی)
 • انتشار چهار کتاب در زمینه انرژی های خورشیدی(آموزش نرم افزار PVsyst- طراحی الکتریکال و حفاظتی نیروگاه خورشیدی- راهنمای سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی- محاسبات فنی نیروگاههای خورشیدی آنگرید و افگرید)
 • تهیه کننده بیش از ۱۵ پکیج آموزشی در حوزه نیروگاه های خورشیدی
 • سابقه طراحی و مشاوره ده ها نیروگاه خورشیدی مختلف در کشور
 • سابقه نصب و اجرای دهها نیروگاه خورشیدی مختلف در کشور

 

تمامی حقوق برای سایت لیدوپارس محفوظ می باشد. پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطی شرکت لیدوپارس