-آمزش نیروگاه خورشیدی آموزش پمپ آب خورشیدی آموزش عملی برق خورشیدی نصب عملی نیروگاه خورشیدی آموزش حرفه ای نیروگاه خورشیدی کارگاه اموزشی نیروگاه خورشیدی نصب عملی نیروگاه خورشیدیطراحی نیروگاه خورشیدی طراحی نیروگاه افگرید آموزش نیروگاه خانگی اموزش نصب نیروگاه خورشیدی آموزش طراحی پمپ خورشیدی اموزش نرم افزار PVsyst

آموزش نیروگاه خورشیدی آموزش پمپ آب خورشیدی دورهfvhd kl نیروگاه خورشیدی طراحی نیروگاه خورشیدی نصب نیروگاه خورشیدی آفگرید دوره فنی حرفه ای نیروگاه خورشیدی آموزش PVsyst

برای مشاهده انمیشن معرفی دوره نیروگاه خورشیدی روی فیلم زیر کلیک کنید:

ب

پانزدههمین دوره نیمه دوم مرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود

اطلاعیه: داوطلبان می توانند ثبت نام خود را انجام دهند و به محض تعیین تاریخ جدید، دو هفته زودتر به آنها اطلاع رسانی می شود. شرایط بهداشتی (ماسک، دستکش، ژل، پک پذیرایی ها و…) و فاصله گذاری بصورت کامل رعایت خواهد  شد.

ب

این کارگاه مجهزترین کارگاه آموزشی خورشیدی در ایران و منطقه است و علاوه بر کارآموزان داخلی، بارها برای گروه هایی خارج از ایران برگزار ش شده است.

ت

آموزش عملی نیروگاه های آنگرید، آفگرید، نرم افزار PVsyst و پمپ آب خورشیدی

لطفا تا پایین این صفحه را بخوانید و در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی با شماره ۰۹۱۲۸۹۹۱۴۳۰ تماس بگیرید.

لیدوپارس بعنوان مجری طراحی و احداث نیروگاه های خورشیدی و برند برتر آموزشهای خورشیدی ایران، کارگاه حرفه ای و تماما اجرایی نصب خود را راه اندازی کرد تا تجربه ای منحصر بفرد را در این حوزه برای متقاضیان فراهم کند. این کارگاه مجهترین کارگاه خورشیدی ایران بوده و خود شرکت کننده ها؛ انواع نیروگاه خورشیدی را تحت نظارت فنی مدرس نصب کرده و با چالش های نصب و جزئیات واقعی احداث درگیر می شوند.

سوابق تیم تدریس:

مدرسان این دوره، ضمن داشتن تحصیلات عالیه دانشگاهی، نویسنده چندین کتاب خورشیدی پرفروش در ایران بوده و خود سابقه طراحی و اجرای دهها نیروگاه خورشیدی در داخل و خارج کشور را داشته و مسلط به استانداردها و مباحث فنی نیروگاههای خورشیدی و پمپ آب خورشیدی هستند.

مشاهده تصاویر دوره های برگزار شده قبلی(کلیک نمایید)

ت

 • تاریخ برگزاری: نیمه دوم مرداد ۱۴۰۰ در تهران ( از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر)
 • هزینه ثبت نام: ۲٫۸۵۰٫۰۰۰ تومان ( ثبت نام سه نفر و بالاتر ۱۰ درصد تخفیف دارد. برای استفاده از تخفیف با ۰۹۱۲۸۹۹۱۴۳۰ تماس بگیرید.
 • مدرک: اعطای سرتیفیکیت لاتین+ گواهینامه فارسی
 • اسکان: امکان رزرو هتل با هزینه جداگانه بصورت گروهی فراهم است.
 • پکیج اهدایی: گیفت، دفترچه یادداشت وخودکار، فایلها و اطلاعات تکمیلی، تصاویر پروژه قبلی نصب شده شرکت، نرم افزارPVsyst+کرک،  و…
 • پذیرایی ها: هر روز دو میان وعده صبح و عصر + یک وعده ناهار
 • آدرس محل برگزاری: بخش تئوری در تهران- میدان فاطمی/ بخش عملی در فضای باز کارگاهی در شهر ری (آدرس دقیق پیامک می شود)

 

توجه ۳: در صورت نیاز به هتل با دبیرخانه ثبت نام تماس بگیریدسانی که تمایل به استفاده از هتل دارند می توانند در هنگام ثبت نام؛ گزینه ثبت نام با اسکان را انتخاب نمایند. ۴۸۰ هزارتومان برای چهارشب هتل با صبحانه به هزینه های دوره اضافه می شود. تحویل اتاق از ساعت ۱۵ روز ۲۷ بهمن بوده و تاریخ تحویل ساعت ده صبح روز ۱ اسفند می باشد.

روش های پرداخت:

روش اول- پرداخت آنلاین و ثبت نام فوری: در لینک زیر پس از تکمیل مشخصات در فرم ثبت نام، به درگاه پرداخت آنلاین وصل می شوید و واریز وجه بصورت آنلاین انجام می شود:

آموزش نیروگاه خورشیدی و نصب عملی نیروگاه خورشیدی پمپ آب خورشیدی

توجه: برای صدور فاکتور رسمی (با کد اقتصادی برای ارگانهای دولتی و…) ۱۵ درصد به مبلغ ثبت نام اضافه می شود.  از طریق شماره کارت اعلام شده در زیر، واریزتان را انجام داده و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. 

ب

روش دوم-کارت به کارت: هزینه را به حساب زیر واریز ویا کارت به کارت نموده و سپس از فرم ثبت نام را تکمیل کنید:

مشخصات حساب بانک مسکن بنام ابراهیم حریت زاد

شماره کارت: ۶۲۸۰۲۳۱۳۳۶۳۸۰۴۰۶

شماره حساب: ۴۱۱۰۱۷۷۲۷۵۹۰۹

شماره شبا: IR850140040004110177275909

آموزش نیروگاه خورشیدی پمپ آب خورشیدی

توجه ۴: برای بهره برداری بهتر می توانید همراه خود لپ تاپ داشته باشید ولی الزامی نیست. توجه ۵: یکی از شرایط اعطای نمایندگی لیدوپارس گذراندن این دوره های خورشیدی است. توجه ۶: در صورت نیاز به مطالعات اولیه و آمادگی بیشتر برای حضور در دوره می توانید پکیج های آموزشی را از لینک زیر تهیه و دانلود نمایید.

محصولات آموزشی نیروگاههای خورشیدی و پمپ آب خورشیدی(کلیک کنید)

ن

توضیحات سرفصل ها و امکانات آموزشی دوره نصب عملی نیروگاه خورشیدی؛

بخش آموزشهای کاربردی تئوری (۱۶ ساعت):
 • مقدمات و معرفی کاربردی تجهیزات نیروگاه خورشیدی
 • محاسبات فنی نیروگاههای خورشیدی آفگرید و آنگرید
 • طراحی الکتریکال و حفاظتی نیروگاههای خورشیدی
 • آموزش کاربردی نرم افزار PVsyst و مدلسازی چند نیروگاه واقعی
 • نحوه طراحی پمپ آب خورشیدی و معرفی جزئیات نصب
 • معرفی برندها و تحلیل اقتصادی نیروگاه خورشیدی و شرایط اخذ مجوز
 • استاندارهای نصب و اجرای نیروگاههای خورشیدی و چک لیست نصب
 • تعیین زوایای بهینه نصب، تولید حداکثر، بررسی سایه اندازی ها، تعیین آرایش پنل ها و فواصل استاندارد نصب
 • انتقال تجربه چندین نیروگاه خورشیدی احداث شده و توضیح تصویری مراحل احداث
ن
بخش آموزش کاملا عملی (۱۶ ساعت):
نصب عملی نیروگاه خورشیدی- تجهیزات مختلف و نحوه نصب نیروگاههای مختلف تکفاز و سه فاز آنگرید و پمپ آب خورشیدی به صورت کامل آموزش داده خواهد شد. پیاده سازی نیروگاه بر اساس مدارات الکتریکال و ارائه استاندرادهای نصب- نصب استراکچر روی پایه های بتنی و سقفی- نصب انواع پنل و تنظیم جهت و زاویه- نحوه سری و موازی کردن پنلها- تنظیم فواصل بین ردیفها و عدم سایه اندازی ها- سیم کشی ها- اجرای ارت، اندازه گیری و همبندی تمام نیروگاه- نصب اینورترهای سه فاز و تکفاز آنگرید- مدارات الکتریکال و حفاظتی نیروگاه- نصب تابلوهای DC و AC سه فاز و تکفاز- برقدار کردن نیروگاه و تست پارامترهای ولتاژی و جریانی و تولید نیروگاه آفگرید و پمپ آب خورشیدی- نصب تابلوهای کنتور سه فاز و تکفاز-  آموزش نکات فنی نصب و…
 • پنلهای خورشیدی متنوع (وجود انواع پنلهای زیر در دوره):

نصب عملی نیروگاه خورشیدی-پنل های منو کریستال و پلی کریستال- پنلهای ۶۰ سلولی و ۷۲ سلولی- پنل های مدرن Dual glass – پنل های با ابعاد مختلف ۲ و ۱٫۶ متری- پنل های ایرانی و خارجی و مقایسه آنها-پنلهای فریم دار و بدون فریم Frameless solar module– مهار انواع پنلها روی استراکچر با روشهای متفاوت و با ۳ مدل گیره و کلمپ متنوع پرکاربرد

ن

 • بستن استراکچرهای متنوع:

استراکچرهای داخلی و خارجی آلومینیومی و گالوانیزه گرم- استراکچرهای تک ردیفه و دو ردیفه- استراکچرهای بتنی و وزنی- استراکچرها با مدلهای مختلف نصب پنل

ن

 • اینورترهای متنوع (چهار مدل اینورتر آنگرید و آفگرید)

اینورتر آنگرید سه فاز- اینورتر آنگرید تکفاز-اینورتر آفگرید سینوسی و شبه سینوسی-اینورتر هیبرید

ن

 • انواع تابلو برق نیروگاه های خورشیدی:

تابلوی نیروگاهی AC سه فاز- تابلوی نیروگاهی AC تکفاز- تابلوی نیروگاهی DC- تابلوی کنتور تکفاز- تابلوی کنتور سه فاز- تابلوی نیروگاه آفگرید

ن

 • پمپ آب خورشیدی

پمپ آب خورشیدی شناور (غرقابی) با ۴۰ متر هد، تابلو پمپ آب، لوله ها و اتصالات، پمپ کنترلر، تست با باتری و پنل بصورت مستقیم

ن

 • ست کامل تجهیزات ارتینگ نیروگاه خورشیدی:

دستگاه ارت سنج حرفه ای-سیم و کابل ارت- میله راد- قالب جوش، پودر جوش- راد کوبی و انواع جوش کدولد- اندازه گیری مقاومت زمین- آموزش همبندی پنلها و استراکچر و اینورتر و تابلوها و… -شینه ارت

ن

 • تجهیزات حفاظتی مورد استفاده در نیروگاه خورشیدی:

محافظت اضافه ولتاژها با انواع سرج ارسترها (SPD) سه فاز و تکفاز- سرج ارستر DC-محافظت اضافه جریان ها با فیوزهای مختلف AC و DC- کلیدمینیاتوری ها- کلید اتومات- فیوز هولدر و…

ن

 • کنتور دیجیتال:

هر دو مدل کنتور تکفاز و سه فاز هوشمند و سیم کشی های ورودی و خروجی کنتور

ن

 • آموزش نصب استاندارد و حرفه ای

 ن

 1. شرایط ثبت نام و حضور در دوره: برای انجام کار عملی توصیه می شود لباس کار، کفش کار و… مناسب همراه داشته باشید. کلاه ایمنی، دستکش کار و ابزار در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 2. پوشیدن کلاه و دستکش در هنگام کار عملی الزامی بوده و توجه به رعایت نکات ایمنی ضروری است.
 3. نصب استراکچرها و پنل ها، ارتینگ، نصب تابلوها و… همه توسط کارآموزان انجام می شود لذا کارآموزان باید آمادگی لازم را داشته باشند.
 4. پیش بینی های لازم را برای شرایط آب و هوایی هوای گرم و سرد را انجام دهید.
 5. تمامی تجهیزات استاندارد بوده و با هزینه بالایی این کارگاه تجهیز شده است لذا به هشدارهای مدرس در استفاده از تجهیزات توجه نمایید.
 6. انجام هرگونه تست الکتریکی و فیزیکی صرفا با تایید مدرس فنی امکان پذیر بوده و به دلیل برقدار شدن تجهیزات، رعایت تمامی هشدارهای ایمنی الزامی است.
 7. تصویر برداری و فیلمبرداری در حین آموزش صرفا با هماهنگی مدرس و برای استفاده شخصی مقدور است. امکان بهره برداری تبلیغاتی و یا انتشار آن بدون اجازه لیدوپارس غیرقانونی است.
 8. باتوجه به ایجاد فضای صمیمی و رفاقت شرکت کنندگان با یکدیگر در طول دوره، از شوخی ها و انجام رفتارهای خطرناک و نمایشی جدا خودداری گردد.
 9. رعایت نظم در تمامی مراحل اجرای دوره الزامی بوده و بی نظمی یک یا چند نفر می تواند موجب اتلاف وقت و عدم انجام تمام آموزشها گردد.
 10. کارگاه بزرگ بوده و ممکن است در گروه بندی های مختلف فعالیت های عملی انجام گیرد. بهتر است برای بهره برداری بهتر همیشه در کنار مدرس فنی حضور داشته باشید.
 11. به دلیل گسترده بودن مطالب آموزشی، امکان افزایش ساعات دوره در طول روز وجود دارد.

سوابق لیدوپارس بعنوان برند برتر آموزشهای خورشیدی ایران:

 • سابقه طراحی و مشاوره ده ها نیروگاه خورشیدی مختلف در کشور
 • اجرای ۵۰ پروژه خورشیدی در کشور عراق برای سازمان ملل (فائو) و مشاور UN در اجرای مناقصه های خورشیدی
 • سابقه نصب و اجرای دهها نیروگاه خورشیدی مختلف در کشور و خارج از ایران
 • انجام خدمات اخذ مجوز خرید تضمینی برق و طرح توجیهی دهها نیروگاه خورشیدی بزرگ
 • عضویت در انجمن ها و تشکل های مختلف علمی و سندیکای صنعت برق
 • عضو کمیته های تدوین استانداردهای فنی نیروگاههای خورشیدی
 • اجرای پروژه های خورشیدی نیروگاه های آفگرید و پمپ آب خورشیدی در عراق
 • برگزاری بزرگترین همایش های سالانه نیروگاههای خورشیدی ایران (۴ همایش بزرگ در ۴ سال گذشته)
 • برگزاری دوره های مختلف تخصصی نیروگاه خورشیدی (بیش از ۸۰ دوره برای شرکت های خصوصی و دولتی)
 • انتشار چهار کتاب در زمینه  نیروگاه های خورشیدی
 • تهیه کننده بیش از ۱۵ پکیج آموزشی در حوزه نیروگاه های خورشیدی
 • مدیریت محتوا و انتشار مطالب آموزشی کاربردی در رسانه های مختلف