هوشمند سازی و ریز شبکه ها

هوشمند سازی و ریز شبکه ها

این سمینار اردیبهشت ماه سال ۹۵ در تهران توسط پروفسور محمد شاهیده پور برگزار شد.

  • سرفصل ها و موضوعات کارگاه:

در این کارگاه آموزشی، پروفسور شاهیده پور ضمن معرفی مبانی اصلی هوشمندسازی شبکه های برق و ریزشبکه ها، نحوه پیاده سازی آن در شرکت توزیع های نیروی برق را ارائه خواهند کرد. نحوه ورود و مسائل مربوط به انرژی های تجدیدپذیر و مولدهای تولید پراکنده در شبکه هوشمند برق و خودرهای الکتریکی در این شبکه ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اندازه گیری، ارتباطات و مدیریت شبکه هوشمند و ریز شبکه ها از دیگر مواردی است که در این دوره به آنها پرداخته خواهدشد. مطالعه نحوه عملکرد سیستم های توزیع و همچنین مبادله انرژی انتقالی در سیستم‌های قدرت در حضور انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر مباحث قابل ارائه در سمینار است.

  • سوابق پروفسور محمد شاهيده‌پور:

دکتر محمد شاهیده پور استاد انستيتو تكنولوژي ايلينويز, استاد دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و مدير مركز نوآوري مهندسي برق در انستيتو تكنولوژي ايلينويز آمريكا (Illinois Institute of Technology) می‌باشند.

وی به مدت ۳۰ سال استاد دانشگاه ايلينويز بوده و در سال‌هاي ۲۰۰۵-۲۰۱۰ بعنوان رييس دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر اين دانشكده فعاليت داشته‌ است. پروفسور شاهيده‌پور بعنوان يك متخصص برجسته در زمينه بهينه‌سازي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق و همچنين در مدل‌سازي اين سيستم‌ها در سطح بين المللي شناخته شده‌ است.

وی مجری ببیش از هفتاد قراداد پژوهشی در دنیا بوده و سردبیر نشریه شبکه هوشمند IEEE است. این دانشمد ایرانی راهنمایی بیش از ۵۰ پایان نامه دکتری و ۳۵ پایان نامه فوق دکتری را برعهده داشته و پایه گذار مرکز تحقیقاتRenewable Energy Application to Conserve the Humanity REACH (کاربرد انرژی های نو برای بقای بشریت) است.

شاهیده پور مولف ۶ كتاب مرجع و بيش از ۴۰۰ مقاله در زمينه برنامه‌ريزي و كنترل سيستم‌هاي توليد و توزيع برق بوده و در سال ۲۰۰۹ بعنوان مولف، جايزه يكي از بهترين مقالات منتشر شده در IEEE Transaction  on Power Systems را از انجمن بين المللي  IEEE دريافت نمود.

این دانشمند برجسته ایرانی همچنين جوايز زير را بخاطر خدمات موثر خود دريافت كرده‌اند:

IIT Excellence in Teaching Award IEEE T. Burke Hayes Faculty Recognition Award Edison Electric Institute’s Power Engineering Award C. Holmes MacDonald Outstanding Young Electrical Engineering Professor Award

وی عضو هيات مديره انجمن IEEE در بخش مهندسي برق (قدرت) بوده و بعنوان سردبير و معاون در نشريات اين انجمن فعالیت دارد. مدرك كارشناسي خود را در رشته مهندسي برق از دانشگاه صنعتي شريف در سال ۱۳۵۶ و مدارك كارشناسي ارشد و دكتراي خود را از دانشگاه ميسوري در كلمبيا در سال‌هاي ۱۳۵۷ و ۱۳۶۰ دريافت نموده است.

دكتر شاهيده‌پور عضو کمیته مطالعات ریزشبکه‌های سازمان ملل بوده و پروژه‌های عملی متعددی را در زمینه ریزشبکه‌ها و شبکه های هوشمند اجرا کرده که می‌توان به ریزشبکه دانشگاه IIT با قابلیت عملکرد جزیره‌ای، ریزشبکه مبتنی بر سلول‌های خورشیدی جزیره Virgin و ریز شبکه‌های فرودگاه‌ها و قطارهای شهری اشاره نمود.

وی به تازگی در سال ۲۰۱۶ به پاس دستاوردهای پژوهشی خود در زمینه «برنامه ریزی تولید در بازارهای برق و در حضور منابع متغیر انرژی تجدید پذیر» عضو فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا شده است.

عضویت در فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا افتخاری است که به سرآمدان حوزه مهندسی که سال های متمادی در زمینه آموزش، پژوهش و جنبه های کاربردی این حوزه فعالیت کرده و دستاوردهای شایانی داشته اند اعطا می شود.

 

فیلم این سمینار ارزشمند تهیه شده است و هم اکنون قابل ارائه می باشد.

خرید پکیج این سمینار

 

 

 

تمامی حقوق برای سایت لیدوپارس محفوظ می باشد. پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطی شرکت لیدوپارس