PVsyst6 کتاب آموزش فارسی

PVsyst6 کتاب آموزش فارسی

PVsyst را می توان تخصصی ترین و کاربردی ترین نرم افزاز طراحی انواع سیستم‌های خورشیدی نامید.

این نرم افزار امکان طراحی و مدلسازی انواع نیروگاه های خورشیدی کوچک و بزرگ را فراهم می‌کند. با توجه به شرایط جغرافیایی احداث نیروگاه می توان میزان تابش نور خورشید در روزهای مختلف سال را پیش بینی کرده و توان تولیدی نیروگاه را با دقت بالایی تخمین زد.

دیتابیس قوی، طراحی گرافیکی، آنالیزهای سایه اندازی، ایجاد خروجی های مختلف، تعریف اختصاصی اجزای سیستم خورشیدی و … از جمله ویژگی های نرم افزار است.

طراحی مقدماتی و پیشرفته نیروگاه های متصل به شبکه ویا منفصل از شبکه به همراه شبیه سازی پمپ های خورشیدی و… موجب شده تا این نرم افزار بعنوان مرجع اصلی طراحی پروژه های خورشیدی در دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

نرم‌افزار PVsyst در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای موجود در بازار برای طراحی سیستم‌های خورشیدی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های حرفه‌ای‌تر و بالاتری برخوردار است که البته در مقایسه با برخی دیگر از نرم‌افزارهای مشابه کمی پیچیده‌تر به نظر می‌رسد.

برای اولین بار در ایران کتاب فارسی آموزش بالاترین نسخه نرم افزار PVsyst (نرم افزار اصلی شبیبه سازی نیروگاه های مختلف خورشیدی خانگی و بزرگ ) به صورت تصویری با معرفی بخش های مختلف و نحوه وارد کردن دیتاهای فنی و شبیه سازی های اصولی تهیه شده است. در این کتاب که بیش از ۲۴۰ صفحه است ضمن ارائه نحوه مدل سازی سیستم های on-grid و off-grid به شیوه گزارش گیری کامل برای ارائه در طرح های توجیهی پرداخته شده است. سعی شده است تا با نگاهی فنی به این آموزش بهترین روشها و اعداد و پارامترها متناسب با کشور ایران انتخاب گردد و در مواردی که برای درک بهتر شبیه سازی نیاز به ارائه اطلاعات فنی و تخصصی لازم بوده باشد آنها نیز در پیوست برای درک بهتر این آموزش ارائه شده است. این آموزش به زبانی ساده اما تخصصی بیان شده است و به درک بسیار بهتری از نحوه طراحی و شبیه سازی نیروگاه های خورشیدی کمک می کند.

همچنین در تکمیل این کتاب ، فیلم هایی از نحوه عملی شبیه سازی و معرفی فضاهای مختلف نرم افزاری ارائه شده است. نرم افزار PVsyst با کرک آن نیز قرار دارد.

  • مباحثی که در این کتاب ارائه شده است:

معرفی بخش های مختلف دیتابیس نرم ازفزار و چگونگی اضافه کردن تجهیرات ایرانی به دیتابیس برای استفاده در شبیه سازی ها و طراحی ها

آموزش ایجاد یک مختصات تابشی شهرهای ایران و تعریف زاویه بهینه نصب پنل های خورشیدی به صورت آنلاین و آفلاین

آموزش کامل استفاده از ابزارهای کاربردی در طراحی پروژه ها و گزارش گیری

آموزش کامل نحوه کار و وارد کردن پارامترهای فنی اجزای سیستم های خورشیدی نظیر پنل های خورشیدی، باتری ، اینورتر، کنترلر و….

آموزش تعریف انواع مدل های نصب پنل خورشیدی روس سطح افقی، عمودی، خانه ها، روی قاب های متحرک برای ردیابی خورشید، تعریف زوایای نصب، تعریف نوع ردیاب متحرک خورشیدی و…

آموزش پیاده سازی موقعیت نصب نیروگاه به صورت سه بعدی با امکان ایجاد تمامی المان های شهری و … نظیر درخت، ساختمان، دیوار، کابل، سطوح مختلف، ردیاب های خورشیدی، توربین های بادی، کابل و…

آموزش کامل و معرفی مثال جهت انجام سایه گذاری روی پروژه سه بعدی طراحی شده و مشاهده سایه بر روی پنل های خورشیدی در طول روز، ماه و سال به صورت انمیشین

آموزش طراحی الکتریکال سیستم خورشیدی و معرفی اجزای مختلف فنی مورد نیاز در مدلسازی و طراحی

آموزش هشدارها و خطاهای مختلف سیستم و نحوه رفع آن

آموزش ارتباط اجزای مختلف سیستم خورشیدی و مشاهده خروجی توان تولیدی در حالت های مختلف

آموزش طراحی پشرفته پروژه و تعیین انواع مصارف مورد نیاز

طراحی پروژه های مختلف متصل به شبکه، منفصل از شبکه، شبکه dc، پمپ های خورشیدی

بررسی و تحلیل خروجی نرم افزار و انواع نمودار و جداولی که توسط نرم افزار ایجاد می شود

آموزش تصویری مراحل مختلف اجرای نرم افزار و نحوه نصب و کرک کردن آن

آموزش تیهه بکاپ از داده ها و بارگذاری اطلاعات جدید

آموزش منوها، زیر منوها، تب ها و … تمامی قسمت های نرم افزار

آموزش برآوردهای اقتصادی و انجام طراحی بهینه بر اساس محدودیت های تولید یا محدویت ها محل نصب نیروگاه و …

آموزش  پمپ های خورشیدی

پیوست کاملی از مطالب فنی و اطلاعات لازم برای شبیه سازی سیستم های خورشیدی

 

فهرست کتاب
برای کسب اطلاعات بیشتر فهرست این کتاب را ببینید تا مطالبی که آموزش داده شده است را مشاهده کنید.

 

برای تهیه از لینک زیر اقدام نمایید:

خرید پکیج آموزشPVsyst

 

تمامی حقوق برای سایت لیدوپارس محفوظ می باشد. پایگاه اطلاع رسانی و ارتباطی شرکت لیدوپارس